علم و فناوری

کولر همراه، تازه‌ترین اختراع «سونی»


کولر همراه، تازه‌ترین اختراع «سونی»


شرکت سونی به‌تازگی از ریئون پاکت ۵ رونمایی کرده است، دستگاهی پوشیدنی که همانند تهویه مطلوع قابل‌حمل، نوید امکان تنظیم دمای شخصی بدن را می‌دهد.به گزارش تجارت‌نیوز، این گجت جالب از روش‌های سنتی مانند پنکه‌ها و لباس‌های حجیم فاصله گرفته و راه‌حلی راحت‌تر را برای مدیریت دمای بدن در محیط‌های مختلف ارائه می‌دهد. کافی است دستگاه را در بخشی از بدن که نیازمند گرمایش یا سرمایش است، بگذارید تا خیلی سریع، دمای موردنیاز تأمین شود.

ریئون پاکت ۵ صرفا یک پنکه نیست؛ بلکه ماژول ترمو-الکتریکی با مجموعه‌ای از حسگرهاست که محیط کوچکی را در اطراف هسته مرکزی بدن شما شکل می‌دهد. این حسگرها دمای بدن، رطوبت و حتی حرکت‌های فرد را کنترل می‌کنند تا نیازهای اشخاص را برای راحتی تعیین کنند.

خنک کننده

این دستگاه پنج سطح خنک‌کننده برای روزهای گرم و چهار سطح گرمایش برای هوای خنک‌تر ارائه می‌دهد. برای بهینه‌سازی عملکرد آن، می‌توان آن را با ریئون پاکت تگ همسان‌سازی کرد، حسگر کوچکی که دما و رطوبت محیط را تشخیص می‌دهد و داده‌ها را به واحد قرارگرفته در قسمت گردن ارسال می‌کند. این دستگاه به ریئون‌پاکت ۵ اجازه می‌دهد تا قبل از اینکه گرما یا سرما را احساس کنید، شرایط راحتی شما را به‌طور فعال تنظیم کند.

6026321

برای کسانی که کنترل دستی را ترجیح می‌دهند، برنامه اختصاصی اندروید یا آی‌اواس این امکان را می‌دهد که سطح سرمایش و گرمایش را از طریق بلوتوث تنظیم کنند. عمر باتری ریئون‌پاکت ۱۷ ساعت با یک‌بار شارژ است که برای استفاده طولانی‌مدت ایدئال محسوب می‌شود.

سیستم کنترل آب‌وهوای پوشیدنی سونی از سال ۲۰۱۹ در ژاپن در دسترس بوده و نسخه‌های بعدی آن در بازارهای آسیایی موفق عمل کردند و اکنون شاهد عرضه جهانی این محصول هستیم که بریتانیا اولین بازار خارج از آسیای آن است.

 

منبع تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا