ورزشی

فاکتور مثبت برای سرمربی جدید پرسپولیس/ شناخت بالای گاریدو از فوتبال آسیا

حضور سال‌های متمادی خوان کارلوس گاریدو در آسیا باعث می‌شود تا او شناخت خوبی از تیم‌های این منطقه داشته باشد

به گزارش خبرورزشی، خوان کارلوس گاریدو در دوران سرمربیگری خود زمان زیادی را در آسیا سپری کرده و این موضوع قطعا به پرسپولیس در لیگ نخبگان کمک خواهد کرد به ویژه این که این مربی ۵۵ ساله از همان آرایش موردعلاقه پرسپولیسی‌ها بهره می برد و با توجه به تمایل زیاد به فوتبال هجومی از سیستم ۳-۳-۴ استفاده می‌کند.

گاریدو در ویارئال، کلوب بروخه، الاهلی مصر، رئال بتیس، راجا کازابلانکا مراکش، العین امارات، ساحل تونس، واداد مراکش، اسماعیلی مصر، کاستخون اسپانیا و الاتفاق عربستان مربیگری کرده است.

او در دوران مربیگری خود موفق به کسب ۴ جام با ۲ تیم راجا کازابلانکا و الاهلی مصر شده است؛ یک سوپرجام مصر سال ۲۰۱۵، یک جام حذفی مراکش سال ۲۰۱۷ و ۲ جام باشگاه‌های آفریقا در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸. آخرین تیم گاریدو USM آلجر الجزایر بود که در ۴۲ بازی، ۲۳ برد، ۱۴ شکست و ۵ تساوی به دست آورد و رتبه چهارم را کسب کرد.

گاریدو ۱۰ سال است که در کشورهای عربی مربیگری می‌کند. البته او در سال ۲۰۲۱، ۱۹ بازی سکان‌دار کاستخون اسپانیا در لیگ سطح دو اسپانیا شد که آمار ۶ برد، ۴ تساوی و ۹ شکست را ثبت کرد. او سرمربی بازیکنانی چون سانتی کازورلا، کارلوس باکا و سفیان رحیمی بوده است و با ویارئال طعم حضور در لیگ قهرمانان اروپا را چشیده است. طولانی‌ترین حضور گاریدو در یک تیم در ویارئال به مدت ۳ فصل و ۱۰۵ بازی بود که ۴۵ برد، ۲۳ تساوی و ۳۷ باخت را تجربه کرد. آمار او در ۵ سال اخیر چنین بوده است؛ ۱۱۵ بازی، ۴۸ برد، ۲۴ تساوی و ۴۳ باخت!

حال باید دید سرنوشت گاریدو در پرسپولیس و ایران چه خواهد شد و می تواند در کنار مربیان خارجی که در تاریخ این باشگاه ماندگار شدند قرار بگیرد یا نه.

منبع خبر ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا