ورزشی

عکس| جنگ سیاسی در فوتبال آفریقا بالا گرفت/ لباس این تیم جنجال ساز شد

طراحی پیراهن یک تیم باشگاهی، باعث بروز جنجالی بزرگ در فوتبال قاره سیاه شد.

نبرد حساس تیم‌های فوتبال رنسانس دبرکان مراکش و یونیون اسپورتیودلامدینای الجزایر در مرحله نیمه نهایی جام کنفدراسیون‌های آفریقا به دلیل طراحی پیراهن نماینده مراکش لغو شد.

اعضای تیم رنسانس دبرکان جمعه شب وارد فرودگاه الجزیره شدند و درست در بدو ورودشان به دردسر افتادند، چرا که مقامات امنیتی فرودگاه از خروج چمدان‌های‌شان به دلیلی طراحی یونیفرم آنها ممانعت به عمل آورد. در طراحی لباس‌های متحدالشکل اعضای تیم رنسانس دبرکان مراکش، نقشه این کشور به انضمام بخشی از منطقه مورد مناقشه صحرای غربی درج شده بود که این موضوع خشم مسئولان کشور میزبان را برانگیخت.

این جنجال که هر یک از طرفین دیگری را به تخلف متهم کردند، با روایت‌هایی متفاوت توسط رسانه‌ةای مراکشی و الجزایری پوشش داده شده است. شبکه Hespress مراکش به نقل از منابع نزدیک به فوتبال این کشور نوشته است که بازیکنان تیم رنسانس دبرکان در الجزایر مورد بدرفتاری و اهانت واقع شده‌اند. در همین حال نشریه El Chorouk الجزایر نماینده مراکش را به سیاسی کردن ورزش متهم کرده است.

در این میان اتحادیه فوتبال آفریقا هم از فدراسیون فوتبال الجزایر درخواست می‌کند که پیراهن‌های تیم میهمان را عودت و به آنها اجازه دهد بازی را انجام دهند که این درخواست از سوی مقامات کشور میزبان رد می‌شود و پیراهن‌های دیگری را در اختیار تیم میهمان قرار می‌دهد.

عکس| جنگ سیاسی در فوتبال آفریقا بالا گرفت/ لباس این تیم جنجال ساز شد

منبع خبر ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا