سلامت

علائم گردش خون ضعیف

علائم گردش خون ضعیف

علائم گردش خون ضعیف

بیماری هایی مثل دیابت و چاقی باعث گردش خون ضعیف می شوند که با درد و بی حسی دست و پا هنگام راه رفتن یا نشستن خود را نشان می دهد.

به گزارش خبرآنلاین ،اگر گردش خون ضعیف باشد دیگر رمقی برایتان نمی ماند. دست و پاهایتان مثل سابق گرم و قوی نیستند و خستگی مفرط به سراغتان می آید . با شناخت نشانه ها و راههای درمان گردش خون ضعیف به داد بدنتان برسید.گردش خون ضعیف، شروع بسیاری از مشکلات دیگر مربوط به سلامتی است.

سلامت نیوز در خبری نوشت:علائم معمولا پس از اینکه بیماری کاملا گسترش پیدا کرد، نشان داده می شوند که می تواند بسیار خطرناک و برای درمان سخت باشد.

چه عواملی باعث ایجاد گردش خون ضعیف می شود؟

گردش خون ضعیف، ناشی از شرایط مختلفی است که شایعترین و معمولترین آنها بیماری تصلب شریانی و شریانی محیطی (PAD) است.

گردش خون ضعیف می تواند منجر به حمله قلبی، سکته مغزی و حتی مرگ شود.

علائم گردش خون ضعیف، اغلب در دست و پاها ایجاد می شود که عبارتند از:

درد پا در هنگام راه رفتن:

یک علامت رایج گردش خون ضعیف است. که معمولا درد و یا گرفتگی عضلات پا یا ماهیچه ای است. این اتفاق، موقع راه رفتن، بالا رفتن از پله ها یا انجام فعالیت های جسمانی مشابه احساس می شود.

این وضعیتی است که به عنوان لنگیدن متناوب نیز نامیده می شود و یکی از علائم گردش خون ضیف می باشد.

بی حسی و ضعف:

دست ها یا پاهای شما ممکن است به یکباره احساس ضعف یا خستگی کند، که در هنگام حرکت و یا حتی زمانی که نشسته اید، ممکن است رخ دهد.

اگر این ضعف و بی حسی ناگهانی و به یکباره رخ می دهد و ماهیچه هایتان را نیز درگیر می کند، احتمالا به علت تصلب شریانی، گردش خون ضعیف به مغز دارید. گردش خون ضعیف در شریانهایی که خون را به مغز می رسانند، می تواند موجب سکته مغزی شود.

سردی و ورم:

اگر دائما بدون هیچ دلیل ظاهری در دست و پاها احساس سرد بودن و ورم می کنید، نشانه ای از گردش خون ضعیف است.سرد شدن دست و پایی که به دلیل گردش خون ضعیف باشد، معمولا با سردتر بودن یک دست یا پا از دیگری نشان داده میشود.

زخم های التیام نیافته:

زخمهای پا یا دست ها که التیام نمی یابند، از علائم رایج هستند. شما همچنین ممکن است متوجه شوید که زخم یا عفونتی در دست و پاهای شما بسیار آهسته بهبود می یابد.

حتی ممکن است متوجه شوید که موهای روی دست و پاهایتان شروع به ریزش می کنند یا اینکه کندتر از حد معمول رشد می کنند.روی انگشتان پا نیز ممکن است به آرامی مو رشد کند.

تغییر در رنگ پوست:

گردش خون ضعیف ممکن است باعث تغییر رنگ پوست دست، پاها و بازوی شما شود.حتی ممکن است متوجه شوید که پوست شما “براق” به نظر می رسد.پاهای شما ممکن است رنگ پریده و یا مایل به آبی نشان دهد، که به دلیل گردش خون ضعیف و ضف در اکسیژن رسانی به اندام ها می باشد.

نبض ضعیف در پاها:

گردش خون پایین و تصلب شریان ها، باعث ضعیف شدن نبض در پاها می شود.هرگاه قسمتی از بدن دارای نبض ضعیف باشد، به علت جریان خون رسانی ضعیف به آن قسمت است.

شایع ترین روشی که پزشکان برای تشخیص مشکلات جریان خون استفاده می کنند، بررسی نبض در ناحیه پا و کشاله ران است.

درد قفسه سینه:

درد قفسه سینه و سایر علائم حمله قلبی از علائم گردش خون ضعیف در شریان ها به قلب است.اگر درد قفسه سینه دارید، برای جلوگیری از یک مشکل خطرناک، فورا با پزشک خود ملاقات کنید.

ناتوانی جنسی در مردان:

ناتوانی جنسی یکی دیگر از نشانه های ضعف در گردش خون است. ناتوانی جنسی می تواند ناشی از خون رسانی ضعیف به کشاله های ران و یا زیر ناحیه تناسلی باشد.

۲۳۳۲۱۷

منبع خبر آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا