علم و فناوری

سرمایه گذاری شرکت The Block در بازار ارز دیجیتال / جک دورسی وارد میدان می‌شود

«تجارت‌نیوز» گزارش می‌دهد:

سرمایه گذاری شرکت The Block در بازار ارز دیجیتال / جک دورسی وارد میدان می‌شود


ورود شرکت The Block و تخصیص سرمایه به بیت کوین، نشان‌دهنده اعتماد روزافزون به دنیای ارز دیجیتال و چشم‌انداز آینده قیمتی آن است.به گزارش تجارت‌نیوز، The Block (بلاک)، شرکت فناوری مالی جک دورسی، با تعهد به تخصیص ۱۰ درصد از سود ماهانه خود به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، حرکت جسورانه‌ای انجام داده است. همچنین این تصمیم او بازتاب دهنده اعتماد شرکت The Block به بیت کوین به عنوان رمز ارز اصلی بازار است.

تخصیص بیت کوین و رشد

در گزارش مربوط به سهامداران، شرکت بلاک اعلام کرد قصد دارد بخشی از سود حاصل از محصولات خود را برای سرمایه‌گذاری در دارایی‌های رمز ارزی استفاده کند. این اقدام، علاقه بلندمدت دورسی به بیت کوین را که از سال ۲۰۲۰ آغاز شده بود منعکس می‌کند. از آن زمان، سرمایه‌گذاری بلاک در بیت کوین با افزایش ۱۶۰ درصدی به سطح ۵۷۳ میلیون دلار از رقم ۲۲۰ میلیون دلاری در سال ۲۰۲۰ رسیده است.

در ادامه، دورسی بر اهمیت سرمایه‌گذاری در اکوسیستم کریپتو و نگهداری بیت کوین در خزانه شرکت تاکید کرد. او با تعهد به تخصیص 10 درصد از سود ناخالص حاصل از شرکت بابت خرید بیشتر بیت کوین، گفت بلاک قصد دارد به رشد و ثبات بازار رمز ارزها کمک کند.

تمرکز بر بیت کوین

در حالی که استراتژی سرمایه‌گذاری بلاک عمدتاً حول بیت کوین می‌چرخد، هنوز مشخص نیست آیا این شرکت قصد دارد سایر رمز ارزها را نیز به سبد خود اضافه کند یا خیر. حمایت قوی دورسی از بیت کوین نشان می‌دهد تمرکز بلاک بر ارز دیجیتال اصلی بازار باقی خواهد ماند. در حال حاضر، قیمت بیت کوین 64 هزار و 142 دلار است که نشان‌دهنده افزایش ۱۱۸.۸۷ درصدی این رمز ارز طی سال گذشته است.

پذیرش نهادی و افزایش قیمت بیت کوین

گفتنی است تصمیم شرکت بلاک برای تمرکز مضاعف بر بیت کوین با روند پذیرش نهادهای بزرگ هم‌راستاست. شرکت‌هایی مانند مایکرواستراتژی و تسلا نشان داده‌اند همچنان متعهد به نگهداری بیت کوین در پرتفوی خود هستند، این مساله به چشم‌انداز مثبت آینده ارزهای دیجیتال کمک می‌کند. حمایت نهادها و سرمایه‌گذاری شرکت بلاک ممکن است به افزایش بیشتر قیمت طی سال جاری و سال‌های آینده کمک کند.

نقش CashApp و رشد درآمد شرکت بلاک

محصول اصلی بلاک، CashApp، نقش مهمی در افزایش درآمد این شرکت داشته است. سهم CashApp از کل سود بلاک، ۱.۲۶ میلیارد دلار است که اهمیت آن را به عنوان یک منبع درآمدی مهم نشان می‌دهد. با رشد درآمد مداوم و بهبود سودآوری، شرکت بلاک در موقعیت خوبی برای ادامه استراتژی سرمایه‌گذاری رمز ارزی خود قرار دارد.

چشم‌انداز آینده و تمرکز بر بیت کوین

علاوه بر فعالیت‌های سرمایه‌گذاری، بلاک همچنین در طراحی تراشه‌هایی برای بهبود سیستم‌های استخراج بیت کوین فعالیت می‌کند. هدف شرکت بلاک از ایجاد یک پروتکل باز، هم‌راستا با هدف اصلی بیت کوین برای حل چالش‌های مرتبط با پرداخت آزاد است. با تداوم اولویت‌دهی به بیت کوین در مقایسه با سایر رمز ارزها، تصمیم بلاک به منظور “همه‌گیر شدن سرمایه گذاری در بازار رمز ارز” نشان‌دهنده اعتماد به پتانسیل طولانی‌مدت و پایداری بیت کوین در افق دارایی‌های دیجیتال است.

اخبار حوزه رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

سلب مسئولیت: همان‌طور که بر همگان روشن است، ورود به معاملات در هر نوع بازاری نیازمند دانش و تجربه‌ کافی است. این گزارش تجارت‌نیوز تنها در راستای تحلیل داده‌ها و اخبار مربوطه است و این مجموعه هیچ‌گونه پیشنهادی برای هر نوع معامله‌ای به خوانندگان محترم ارائه نمی‌دهد.

کارگزاری آگاه


منبع تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا