فرهنگ و هنر

دلواپسی روزنامه‌ها برای رئیس‌جمهور شهیدشان

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سید ابراهیم رئیسی، آیت‌الله آل هاشم امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و چند تن دیگر از همراهان از جمله سرنشینان بالگرد حامل رئیس‌جمهور روز یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت ماه طی سانحه‌ای به شهادت رسیدند. این موضوع از لحظات نخست بازتاب رسانه‌ای گسترده‌ای داشت.

خبر شهادت رئیس جمهور و هیات همراه صبح روز دوشنبه (۳۱ اردیبهشت) اعلام شد و طبیعتا واکنش روزنامه‌های امروز ـ دوشنبه ـ ۳۱ اردیبهشت ماه معطوف به سانحه بالگرد رئیس جمهور بوده است که به تیتر اول روزنامه‌ها اختصاص یافته است. در ذیل به برخی از این عناوین اشاره شده است:

روزنامه کیهان در تیتر اصلی خود آورده است: «آخرین خبرها از سانحه برای بالگرد رئیس جمهور». روتیتر این روزنامه هم این جمله است: «همه ملت برای خادم خود دست به دعا برداشتند».

روزنامه جوان نیز با انتشار تصویری متفاوت از آیت‌الله ابراهیم رئیسی در حال ابراز ارادت به امام رضا(ع) در صفحه نخست خود آورده است: «ایران بی‌تاب خادم‌الرضا»

دلواپسی روزنامه‌ها برای رئیس‌جمهور شهیدشان

روزنامه شهروند نیز تیتر یک خود را به حادثه سقوط بالگرد رئیس جمهور اختصاص داده و آورده است: تلاش بی‌وقفه نیروهای هلال‌احمر برای جست‌وجوی بالگرد حامل رئیس جمهور؛ «شب اضطراب»

روزنامه جام‌جم نیز با انتشار تصویری از رئیس جمهور در ضریح مطهر امام‌رضا(ع) آورده است: «دعای یک امت برای سلامتی خادم ملت»

در ادامه تیتر صفحه اصلی این روزنامه همچنین به بیانات مقام معظم رهبری درباره بروز این حادثه پرداخت شده است.

روزنامه پیام ما نیز با انتشار یکی از آخرین عکس‌های رئیس جمهور از سفر به آذربایجان شرقی در تیتر یک خود آورده است: بالگرد رئیس جمهوری در بازگشت از افتتاحیه سد «قیز قلعه‌سی» دچار سانحه شد؛ «جست‌وجو در ارسباران»

همچنین روزنامه اعتماد در صفحه نخست خود آورده است: «سقوط بالگرد حامل رئیس جمهور» و عکسی از عملیات تفحص را انتخاب کرده است.

روزنامه مردم‌سالاری نیز در تیتر یک خود به واکنش مقام معظم رهبری به بروز این حادثه پرداخته و در عنوان اصلی خود آورده است: واکنش رهبر معظم انقلاب به سانحه سقوط بالگرد رئیس جمهوری؛ «هیج اختلالی در کار کشور به وجود نمی‌آید»

روزنامه دنیای اقتصاد نیز علاوه بر اشاره به بروز این حادثه تلخ با تیتر یک «سانحه برای رئیس جمهور»، واکنش رهبری به این موضوع را نیز در عناوین نخست خود آورده است.

روزنامه جمهوری اسلامی نیز با انتشار تصاویر رئیس جمهور و همراهان شهید ایشان در این حادثه در تیتر اصلی خود آورده است: «سقوط بالگرد حامل رئیس جمهور و همراهان در منطقه کوهستانی آذربایجان شرقی»

دلواپسی روزنامه‌ها برای رئیس‌جمهور شهیدشان

روزنامه جهان صنعت نیز با انتشار تصویری از بالگرد در حال پرواز رئیسی آورده است: « ایران چشم انتظار»

روزنامه خراسان نیز آورده است: بالگرد حامل رئیس جمهور و وزیر خارجه در ورزقان آذربایجان شرقی دچار سانحه شد؛ «ایران در شوک»

روزنامه همدلی نیز با انتشار تصویری قدیمی‌تر از رئیس جمهور در تیتر یک خود آورده است: «حادثه برای رئیس جمهور»

روزنامه جوان نیز با انتشار تصویری از رئیسی مقابل ضریح حرم امام رضا (ع) در تیتر اول خود نوشته است: «شب سخت جمهور»

روزنامه آرمان ملی در دو عنوان جداگانه در صفحه نخست خود، ابتدا به واکنش مقام معظم رهبری نسبت به بروز این حادثه پرداخته و به نقل از ایشان آورده است: «ملت ایران نگران و دلواپس نباشند»

دلواپسی روزنامه‌ها برای رئیس‌جمهور شهیدشان

همچنین در تیتری دیگر با انتشار تصویری از منطقه بروز حادثه نوشته است: «شب دلهره و نگرانی»

روزنامه آرمان امروز نیز با انتشار تصویری از رئیس جمهور در مقابل بالگرد نوشته است: «دعای مردم ایران برای بازگشت سالم به آغوش ملت»

روزنامه وطن امروز نیز در صفحه نخست خود بدون هیچ تیتری، تصویر لباس خادمی رئیس جمهور را منتشر کرد.

۲۲۰۵۷

خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا