ورزشی

خرید جدید استقلال: از بچگی استقلالی بودم

وینگر جدید و جوان تیم استقلال پس از پیوستن به این تیم از علاقه کودکی خود به آبی های تهرانی گفت.

بالاخره محمدحسین اسلامی که از ابتدای فصل گذشته در لیست سرمربی آبی‌ها برای حضور در استقلال حضور داشت، موفق شد با استقلال قرارداد رسمی امضا کند تا شاگرد جواد نکونام شود. این بازیکن جوان و ۲۳ ساله، از بازیکنان اصلی و مؤثر فصل گذشته ذوب‌آهن بود و سابقه بازی در تیم ملی امید و دعوت به اردوی تیم بزرگسالان را هم در کارنامه خود دارد. نکته جالب در خصوص اسلامی حضور مؤثرش در پست مهاجم سایه و وینگر است اما سؤال اساسی که ذهن هواداران فوتبال را به خود مشغول کرده، روش استفاده از اسلامی در استقلال است.

آیا جواد نکونام می‌خواهد در فصل آینده تغییر سیستم دهد یا اینکه روش فصل گذشته که با آن تا حدودی در امتیازگیری برای استقلال موفق عمل کرد را ادامه خواهد داد؟ اگر استقلال مثل فصل گذشته بخواهد با همان سیستم سه دفاع بازی کند قطعاً فرصت اندکی به او برای بازی خواهد رسید؛ استقلال اکنون جلال ماشاریپوف را در اختیار دارد که در خط حمله و خط هافبک پشت مهاجمان این تیم بازی می‌کند، مهاجم نوک نکونام بلانکو است و بین اسلامی و محمدی رقابت شدیدی برای حضور در ترکیب استقلال شکل خواهد گرفت. اگر نکونام بخواهد به مانند فصول گذشته همان با سیستم ۱-۳-۲-۴ بازی کند، احتمالاً از اسلامی در پست وینگر چپ یا راست استفاده خواهد کرد و به نظر می‌رسد دست نکونام برای اجرای سیستم مد نظرش در فصل جاری باز تر باشد. حال باید منتظر ماند و دید این خرید برای تغییر سیستم جواد در استقلال بوده یا اینکه نکونام می‌خواسته صرفاً یک بازیکن جوان‌تر را به عنوان پشتیبان ستاره‌های تیمش به نیمکت اضافه کند. البته این نکته را هم باید مورد توجه قرار داد که استقلال در پست وینگر بازیکنان زیادی دارد و بیشتر نیازمند بازیکنانی برای بازی در پست هافبک میانی است.
معمولاً گفت‌وگو با بازیکنانی که تازه راهی استقلال یا پرسپولیس می‌شوند دشوار است. به خصوص اینکه هنوز جوهر قرارداد خشک نشده باشد. محمدحسین اسلامی نیز در گفت‌وگوی کوتاهی با خبرنگار ایران ورزشی توضیح داد باشگاه او را فعلًا ممنوع‌المصاحبه کرده است و تنها به گفتن این جمله بسنده کرد؛ جمله‌ای که شنیدن آن برای بسیاری از هواداران استقلال آشنا است. اسلامی گفت: «از بچگی استقلالی بودم اما استقلالی دوآتشه نبودم و بیشتر در فضای شخصی به این تیم علاقه داشتم.»

معمولا هر بازیکنی به استقلال یا پرسپولیس می پیوندد، ادعا می کند از بچگی طرفدار آن تیم بوده است.

منبع خبر ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا