ورزشی

خداحافظی جواد نکونام / پیامی مهم خطاب به بازیکنان استقلال

به نظر می رسد نکونام پیش قدم شده و می خواهد بگوید با توجه به قراردادی که برای فصل آینده با استقلال دارد همچنان سرمربی آبی هاست.

به گزارش تیترچی و به نقل از خبرگزاری همشهری؛ پس از اینکه تیم فوتبال استقلال سه هفته مانده به پایان رقابت ها، هدایت طولانی مدت خود در لیگ برتر را به رقیب سنتی واگذار کرد، انتقادات از عملکرد جواد نکونام و همکارانش شدت گرفت و با پیروزی پرسپولیس و ناکامی آبی پوشان به اوج رسید.

استقلال در لیگ بیست و سوم قهرمانی را به رقیب دیرینه خود داد که هفته ها پیشتاز و شانس اول قهرمانی بود اما پس از ناکامی از سد نساجی مازندران و از دست دادن دو امتیاز حساس، پرسپولیس به قله صعود کرد.

جواد نکونام که از ابتدای فصل هدایت آبی پوشان را برعهده گرفت و از همان اولین تمرین خود را حامی و حامی هواداران معرفی کرد، از کمبود بازیکن و دست خالی او انتقاد کرد. اتفاقی که او فکر می کرد به نفع تیم است اما زیر پوست استقلالی ها گلایه هایی از سوی برخی بازیکنان به خاطر اینکه از استفاده سرمربی خود از این عبارت احساس خوبی نداشتند و خود را بازیکن ضعیفی می دانستند!

روند انتقاد از سرمربی استقلال در تمام هفته هایی که این تیم در صدر جدول قرار داشت و شانس اول قهرمانی را داشت ادامه داشت و این موضوع روی بازیکنان سرشناس این تیم تاثیر منفی گذاشت و تا نکته ای که پس از دیدار با پیکان و تکرار این جملات توسط نکونام یکی از بازیکنان قدیمی این تیم گفته شد، اگر نکونام فصل آینده در استقلال باشد، نمی ماند!

اگرچه ممکن است در برخی موارد حق سرمربی استقلال باشد، اما نگاهی به لیست بازیکنان این تیم نشان می دهد که دستان نکونام آنطور که ادعا می کرد خالی نبود و بازیکنان کلیدی و تاثیرگذاری در این تیم حضور داشتند که هر کدام از آنها. سابقه درخشانی در استقلال داشتند و تیم ملی هم داشتند.

تحلیل این نوع رفتار و اظهارات جواد نکونام این است که او راهبرد رسانه ای خود را اینگونه انتخاب کرد تا شاید از بار روانی خود بکاهد و در بین هواداران اینطور جلوه کند که دست خالی تیم را برده است. . اگر استقلال قهرمان می شد این اتفاق برگ برنده بزرگی برای نکونام بود و حالا که این تیم دوم شده باز هم حرف اول را می زند که با دست خالی نایب قهرمان کار بزرگی بود!

اتفاقاتی که در کنار مصاحبه های متعدد و گاه بی احترامی نکونام درباره مدیرعامل باشگاه، رئیس فدراسیون فوتبال و تیم رقیب، برخی از مدیران هلدینگ مالک استقلال را بر آن داشت تا به فکر سرمربی دیگری برای آینده بیفتند.

شاید به همین دلیل بود که یک روز پس از ناکامی استقلال در کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر، زمزمه هایی مبنی بر حضور ساپینتو، استراماچونی و حتی فرهاد مجیدی روی نیمکت آبی ها به گوش می رسید. اما مسئولان باشگاه هنوز در این باره اظهار نظر صریحی نکرده اند و همه چیز را به برگزاری مجمع و تصمیم گیری در آن موکول کرده اند.

اما خبرها حاکی از آن است که درست زمانی که نکونام و مدیران و مسئولان باشگاه در داخل زمین چمن ورزشگاه پاس پس از سوت پایان بازی با ارو و از دست دادن قهرمانی در حال دلجویی از بازیکنان بودند، یکی از نزدیکان هلدینگ مالکی که در محل حضور داشت به برخی از بازیکنان گفته است که از نکونام خداحافظی کنند چرا که فصل آینده سرمربی استقلال نخواهد شد!

اگرچه چنین اظهاراتی می تواند نظر و سلیقه شخصی باشد، اما می تواند مورد توجه فردی باشد که مورد تایید هلدینگ باشد. جواد نکونام در عین حال در نشست خبری بعد از بازی از آغاز مذاکره با بازیکنان برای فصل آینده و تمدید قراردادشان خبر داد و تاکید کرد که تیمی را خواهد ساخت که در خور شأن هواداران استقلال باشد.

با این شرایط به نظر می رسد نکونام پیش قدم شده و با توجه به قراردادی که برای فصل آینده با استقلال دارد، از ادامه همکاری خود خبر داده تا این پیام را به همه برساند که سرمربی تیم استقلال است. فصل بعد اما مالکان باشگاه که پیش از این تاکید کرده بودند می خواهند تیمی قدرتمند بسازند تا در آسیا حرفی برای گفتن داشته باشند، طرز فکر دیگری را دنبال می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا