سلامت

بدون مصرف دارو از بزرگ شدن پروستات پیشگیری کنید

بدون مصرف دارو از بزرگ شدن پروستات پیشگیری کنید

بدون مصرف دارو از بزرگ شدن پروستات پیشگیری کنید

تحقیقات نشان می‌دهد مردانی که از بزرگی پروستات رنج می‌برند می‌توانند از طریق یک روش کم‌تهاجمی که تا حدی ورود جریان خون به غده پروستات را مسدود می‌کند، این عارضه را تسکین دهند.

به گزارش خبرآنلاین، علائم بزرگی پروستات شامل فوریت ادرار، تعدد دفعات ادرار، مشکل در روند ادرار کردن و ناتوانی در تخلیه کامل مثانه است. رایج‌ترین روش درمان بزرگی پروستات، مصرف دارو و جراحی است، اما این موارد می‌توانند عوارض جانبی مانند اختلال نعوظ یا نشت ادرار را به همراه داشته باشند.

از این رو اخیراً روش کم‌تهاجمی «امبولیزاسیون شریان پروستات» یا PAE جهت درمان این بیماری توصیه شده است و برای بیمارانی که شرایط بیهوشی را ندارند یا مایل به عمل جراحی نیستند، روش مناسبی به شمار می‌آید؛ چرا که به صورت سرپایی و بدون نیاز به بستری شدن قابل انجام است. این روش به طور قابل توجهی علائم ادراری را، بدون هیچ تأثیری بر عملکرد نعوظ، در بیماران بهبود می‌بخشد.

در روش PAE، پزشکان ذرات بسیار ریزی را به شریان‌هایی که پروستات را تغذیه می‌کنند، تزریق می‌کنند. این امر، خون‌رسانی به غده پروستات را کاهش می‌دهد و باعث کوچک شدن آن می‌شود.

نتایج آزمایش‌های پزشکی ۱۰۰۰ مردی که تحت آمبولیزاسیون قرار گرفتند، نشان می‌دهد که درمان و تسکین آنها هم قابل‌توجه و هم پایدار بوده است و اندازه پروستات این افراد ۱۲ ماه پس از عمل، ۳۲ درصد کاهش پیدا کرده است.

داده‌های اخیر نشان می‌دهد که این روش درمانی کاملاً اثربخش و مفید است و جزو درمان‌های ایمن، مؤثر، بادوام و کم‌تهاجمی به شمار می‌آید.

منبع: upi

۴۷۲۳۲

منبع خبر آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا