ارز دیجیتال

انویدیا در آستانه سبقت گرفتن از اپل

اکوایران: شرکت انودیا به لطف انقلاب هوش مصنوعی و نقش کلیدی این شرکت آمریکایی در این زمینه، در آستانه سبقت گرفتن از اپل از نظر ارزش بازار قرار دارد.

به گزارش اکوایران، شرکت انویدیا که با رونق هوش مصنوعی تقویت شده است، در مسیر تبدیل شدن به دومین شرکت با ارزش جهان قرار دارد و این امر به‌طور بالقوه می‌تواند اپل را از سلطنت خود خلع کند.

به نوشته رویترز، سلطه انویدیا در تولید تراشه‌های پیشرفته هوش مصنوعی، ارزش سهام آن را طی یک سال سه برابر کرده و به 2/68 تریلیون دلار رسانده است، در حالیکه اپل با کاهش تقاضای آیفون و رقابت شدید دست‌وپنجه نرم می‌کند. ارزش سهام اپل در حال حاضر 2/92 تریلیون دلار است.

تحلیل‌گران موفقیت انویدیا را به توانایی آن در سوار شدن بر موج‌های رشد – از بازی‌های ویدیویی تا رمزارزها و اکنون هوش مصنوعی – نسبت می‌دهند. این موقعیت‌یابی استراتژیک، انویدیا را به یکی از محرک‌های کلیدی بازار سهام ایالات متحده تبدیل کرده است، به طوری که حتی در سال ۲۰۲۴ بیش از یک سوم از سود اس‌اندپی 500 را به خود اختصاص داده است.

انویدیا همچنین رکورد سریع‌ترین رشد به ارزش بازار ۲ تریلیون دلاری را در اختیار دارد و در این زمینه از غول‌های فناوری پیشی گرفته است. این شرکت با تقاضای فزاینده برای تراشه‌هایش که برای موفقیت غول‌های فناوری در زمینه هوش مصنوعی ضروری است، به‌طور مداوم انتظارات وال‌استریت را برآورده می‌کند.

با وجود افزایش قیمت سهام، ارزش سهام انویدیا همچنان جذاب باقی مانده است. اعتماد سرمایه‌گذاران با محبوبیت صندوق قابل معامله متمرکز بر انویدیا تقویت می‌شود.

به‌طور خلاصه، هم‌راستا شدن استراتژیک انویدیا با انقلاب هوش مصنوعی، آن را برای رشد مداوم و برهم زدن بالقوه موقعیت دیرینه‌ی اپل به عنوان دومین شرکت باارزش جهان، آماده می‌کند.

منبع اکو ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا