اقتصاد و سرمایه

آخرین فرصت استفاده از بخشودگی جرائم بیمه شخص ثالث اعلام شد

 آخرین فرصت استفاده از بخشودگی جرائم بیمه شخص ثالث اعلام شد

معاون نظارت بیمه مرکزی گفت: از ۲۸ خرداد تا ۱۶ تیرماه بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرائم انواع وسایل نقلیه موتوری زمینی فاقد بیمه‌نامه شخص ثالت ابلاغ شده است.


به گزارش تجارت‌نیوز، محمود حق وردیلو معاون نظارت بیمه مرکزی گفت: از ۲۸ خرداد تا ۱۶ تیرماه بحث بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرائم انواع وسایل نقلیه موتوری زمینی فاقد بیمه‌نامه شخص ثالت را باتوجه به موافقت وزارت اقتصاد به پشنهاد بیمه‌مرکزی داریم.

این مقام مسئول در ادامه اظهار کرد: ۱۶ خرداد آخرین فرصت استفاده از این بخشودگی ۱۰۰ درصدی است، اما شرط این بخشودگی هم خرید بیمه‌نامه یکساله است.

شرط بخشودگی جریمه حق بیمه دارندگان موتورسیکلت فاقد بیمه‌نامه در طرح صدور گواهینامه آسان اعلام شد

او همچنین افزود: همانطور که مطرح شده مجوز اعطای بخشودگی ۱۰۰ درصدی مبلغ جریمه (حق‌بیمه) دارندگان موتورسیکلت بدون بیمه‌نامه در طرح صدور گواهینامه آسان و یک‌روزه اخذ شده است البته این بخشودگی شروطی از جمله خرید بیمه‌نامه یک‌ساله و فقط برای یک دستگاه موتورسیکلت متعلق به هر متقاضی دریافت گواهینامه آسان را دارد.

او می‌گوید: باید تاکید کرد عملیاتی شدن این بخشودگی جریمه (حق‌بیمه) در طرح گواهینامه آسان و یک روزه منوط به الزامی‌نمودن شرط داشتن بیمه‌نامه و ارسال سیستمی اطلاعات و مشخصات هر متقاضی گواهینامه و موتورسیکلت بدون بیمه‌نامه توسط پلیس به صنعت بیمه است.

سبدگردان آسمانمنبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا