اقتصادی

قیمت نفت کاهش یافت

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، به علت نگرانی در مورد احتمال اعمال قرنطینه مجدد به دنبال افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا و کشورهای دیگر که می‌تواند تقاضا برای سوخت را کاهش دهد، قیمت نفت در معاملات امروز کاهش یافت و بر افت قیمت‌های روز گذشته افزود و همچنین در مسیر ثبت کاهش هفتگی قرار گرفته است.

هر بشکه نفت برنت با 65 سنت کاهش 38.97 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 55 سنت کاهش 41.80 دلار معامله شد. نفت برنت روز گذشته بیش از 2 درصد و نفت خام آمریکا 3 درصد افت قیمت داشتند.

نفت برنت در مسیر ثبت کاهش هفتگی نزدیک به 2 درصد و نفت خام آمریکا بیش از 3 درصد قرار دارند. حجم معاملات امروز اندک است، زیرا سنگاپور در تعطیلات انتخابات به سر می‌برد.

در حالی برخی تحلیلگران انتظار دارند اقتصاد و تقاضا برای سوخت از به وضعیت قبل از همه گیری بازگردد، رکورد افزایش روزانه شمار مبتلایان در آمریکا، بزرگترین مصرف کننده نفت، نگرانی در مورد سرعت هرگونه بهبود (اقتصادی) را تقویت کرد.

استفان اینس، استراتژیست ارشد بازار گفت: «من شک ندارد، بسیاری از تاجران نفتی امروز به دنبال ارائه پیشنهادات قابل توجه در بازار هستند و در این صورت احتمالا قیمت‌ها همچنان رو به کاهش می‌رود.»

با توجه به اینکه مدام به آمریکایی‌ها در مورد اقدامات احتیاطی گفته می‌شود، بیش از 60 هزار 500 مورد جدید ابتلا به کرونا در آمریکا در روز پنج شنبه گزارش شدند که یک رکورد روزانه است. این افزایش، بالاترین آمار روزانه است که هر کشوری از زمان شیوع این بیماری داشته است.

در استرالیا، دولت در روز جمعه، پس از اینکه مقامات این کشور دستور قرنطینه جدید در ملبورن، دومین شهر پرجمعیت این کشور را اعلام کردند، تعداد شهروندانی که اجازه دارند، از خارج به این کشور بازگردند را کاهش داد.

به دنبال کاهش تقاضا برای بنزین، گازوئیل و دیگر سوخت‌های در جریان شیوع کرونا، هنوز مخازن نفت پر است.

ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته نزدیک به 6 میلیون بشکه افزایش یافت، در حالی که تحلیلگران کاهش نیمی از این رقم را پیش بینی کرده بودند.

انتهای پیام/ب


صفحه اصلی خبر: خبرگزاری فارساخبار  NEWS

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا