ارز دیجیتال

پیروزی حقوقی اسنپ و تپسی؛ «عجله دارم» باز می‌گردد؟

معاون حقوقی ریاست جمهوری در نظریه‌ای اعلام کرد که گزینه «عجله دارم» در تاکسی‌های اینترنتی مصداق گرانفروشی نیست و پلتفرم‌ها می‌توانند این گزینه را به خدمات خود برگردانند.

به گزارش اکوایران، نتیجه صورت‌ جلسه در مورد حذف گزینه «عجله دارم» که در نهم خرداد ماه به امضای سید امیر سیاح، ریاست مرکز ملی مطالعات، پایش و بهبود محیط کسب و کار کشور، رسیده بیانگر آن است که گزینه «عجله دارم» مصداق گران‌فروشی نیست و پلتفرم‌ها می‌توانند این گزینه را به خدمات خود برگردانند.

در این صورت‌جلسه آمده است: بر اساس نظریه معاون حقوقی ریاست جمهوری سکو‌های اینترنتی گزینه عجله دارم مصداق گران‌فروشی نیست و سکو‌های تاکسی اینترنتی می‌توانند این گزینه را به خدمات خود برگردانند و سکو‌ها مکلفند اطلاعات آنالیز قیمت‌گذاری خود را طی دو هفته به دبیرخانه هیات عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی کشور ارائه کنند.

1861207_924

خبر مرتبط

سرعت‌گیر دولت در مسیر تاکسی‌های اینترنتی

سرعت‌گیر دولت در مسیر تاکسی‌های اینترنتی

اگرچه به نظر می‌رسد دست‌اندازها در مسیر تاکسی های اینترنتی از منازعات بر سر حذف گزینه «عجله دارم» آغاز شده است.

این در حالی است که 15 اسفند 1402، احمد اصانلو، رییس سازمان تعزیرات حکومتی، در نشست خبری خود به گزینه «عجله دارم» در تاکسی‌های اینترنتی انتقاد و اعلام کرد این آخرین اخطاری است که به تاکسی‌های اینترنتی می‌دهد و آنها باید سریع‌تری این گزینه را از روی پلتفرم خود حذف کنند.

پیش از آن نیز محمدعلی اسفنانی، سخنگوی سازمان تعزیرات گزینه «عجله دارم» در تاکسی‌های اینترنتی را مصداق گران‌فروشی و تخلف دانسته بود. او در این مورد گفته بود: «کسی که این گزینه را انتخاب می‌کند، نه زودتر به مقصد رسانده می‌شود و نه امکان اضافه‌تری به مردم داده می‌‌شود.»

در نتیجه این دو اخطار، اسنپ در 17 اسفند ماه 1402 در نسخه جدید برنامه خود، گزینه «عجله دارم» را از درخواست‌ سفرها حذف کرد. به دنبال این امر، تپسی نیز سه روز بعد، این گزینه را از اپلیکیشن خود حذف کرد.

منبع اکو ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا