ورزشی

پایان کار بوفون در ایتالیا/ اسطوره به خط پایان رسید

سنگربان پیشین آتزوری و یوونتوس ممکن است به نقش خود در تیم ملی ایتالیا خاتمه دهد.

چند منبع ایتالیایی از درخواست جانلوئیجی بوفون مدیر تیم ملی فوتبال ایتالیا از فدراسیون فوتبال این کشور برای برگزاری یک جلسه با هدف مذاکره درباره آینده او در تیم ملی و برنامه‌های بلند مدت‌شان خبر داده‌اند.

در پی حذف ناامید کننده ایتالیا از یورو ۲۰۲۴، گمانه‌زنی‌های فراوانی درباره احتمال اعمال تغییرات ساختاری در کادر فنی این تیم صورت گرفته است،هر چند که مهمترین آنها یعنی برکناری لوچانو اسپالتی از سرمربیگری تیم منتفی شده است. آینده بوفون به عنوان مدیر تیم اما هنوز در هاله‌ای از ابهان قرار دارد. در حالی که برخی رسانه‌ها از تصمیم کاپیتان سابق آتزوری برای استعفا از سمتش خبر داده‌اند، برخی دیگر از جمله شبکه اسکای اسپورت ایتالیا و توتواسپورت، روایت دیگری داشته‌اند.

لوچانو اسپالتی سرمربی تیم ملی ایتالیا سال گذشته بوفون را به عنوان مدیر تیم معرفی کرد اما عملکرد ضعیف آتزوری در یورو ۲۰۲۴ بوفون را نسبت به آینده‌اش در کادر فنی آتزوری دچار تردید کرده است و به همین دلیل او درخواست برگزاری جلسه‌ای را داشته تا در آن از شرایط کاری خود بعد از ناکامی اخیر مطلع شود و اطمینان حاصل کند که نقشی مهم در این تیم خواهد داشت.

طبق ادعای نشریه توتواسپورت؛ اسپالتی هم ممکن است در این جلسه حضور پیدا کند تا شانس ماندن بوفون را افزایش دهد. حذف ایتالیا از یورو برخلاف چیزی که شاید برخی انتظارش را داشتند، استعفای اسپالتی گابریله گراوینا از ریاست فدراسیون را در پی نداشت اما گراوینا اعلام کرد که انتخابات ریاست فدراسیون ماه نوامبر سال جاری برگزار خواهد شد.

منبع خبر ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا