اقتصاد و سرمایه

مشاوران اقتصادی مسعود پزشکیان چه کسانی هستند؟ / حسین عبده تبریزی بیشتر بشناسید

شامگاه پنج شنبه 24 خرداد 1403 در پی حضور کاندیداهای چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در رسانه ملی، برنامه ای با حضور مسعود مزیکیان با عنوان «میزگرد اقتصادی» از شبکه یک سیما و احمد میدری و حسین عبده تبریزی به عنوان مشاوران اقتصادی این کاندیدا. همراه

احمد میدری متولد 1342 در آبادان و دارای مدرک دکتری تخصصی در رشته اقتصاد است. وی هم اکنون عضو هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز است و به عنوان معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دولت یازدهم و نماینده شورای اسلامی در دوره ششم از حوزه انتخابیه آبادان فعالیت می کند و همچنین فعالیت می کند. به عنوان محقق در مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست. جمهوری در دولت های پنجم و ششم در کارنامه او وجود دارد.

به گزارش تیترچی و به نقل از اقتصادآنلاین؛ حسین عبده تبریزی متولد سال ۱۳۳۰ در تهران و دارای مدرک دکترای تخصصی در رشته امور مالی و بانکداری از مدرسه‌ی عالی بازرگانی منچستر است. در کارنامه سوابق او در کنار تدریس دروس مالی در دانشگاه‌های صنعتی شریف، تهران، شهید بهشتی، علامه‌ی طباطبایی و دانشگاه امام صادق (ع)، فعالیت به عنوان مشاور وزیر راه و شهرسازی در دولت یازدهم، عضویت در شورای عالی بورس (۱۳۹۷-۱۳۹۲)، مشاور وزارت امور اقتصادی و دارایی در دولت هشتم، مدیرعاملی چندین شرکت در خوزه سرمایه گذاری و همچنین ریاست هیئت مدیره بانک اقتصاد نوین وجود دارد.

داود دانش جعفری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و دبیر کمیسیون اقتصاد کلان این نهاد و وزیر پیشین امور اقتصادی و دارایی، یحیی آل اسحاق رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق و وزیر پیشین بازرگانی و همچنین محمدحسین حسین زاده بحرینی نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون اقتصادی ادوار مجلس به عنوان کارشناسان اقتصادی، در این میزگرد پزشکیان و مشاوران اقتصادی او را به چالش کشیدند.

منبع:اقتصادآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا