ارز دیجیتال

شرط برقراری عدالت در حوزه سلامت دیجیتالی شدن است

در حاشیه رویداد ایران هلث 1403 پنلی با موضوع «چالش‌های موجود در سلامت دیجیتال» با حضور مهرشاد تیموری مدیرعامل بقراط، آرش برجی‌خانی مدیر توسعه کسب و کار دیجیتال گروه پیشتاز طب زمان، مریم تاج آبادی ابراهیمی عضو کمیسیون سلامت اتاق بازرگانی تهران و امیرحسین صدقی فعال حوزه ارتباطات و مشاور مرکز نوآوری و شتابدهی دنیای اقتصاد در غرفه دنیای اقتصاد برگزار شد.

در این پنل ضمن اشاره به مزایای سلامت دیجیتال به چالش‎‌ها و دغدغه‌های این حوزه پرداخته شد. مهرشاد تیموری مدیرعامل بقراط بیان کرد: بزرگترین مشکل در حوزه سلامت نداشتن یک متولی اصلی است.

ما به صورت اسمی وزارت بهداشت، سازمان تامین اجتماعی، بیمه سلامت و… داریم که تمام این سازمان‌ها به صورت موازی با هم کار می‌کنند. نمونه بارز آن نسخه الکترونیکی است.

آرش برجی‌خانی مدیر توسعه کسب و کار دیجیتال گروه پیشتاز طب زمان نیز اظهار کرد: اگر بخواهید در حوزه سلامت عدالت برقرار شود. لازمه آن دیجیتالی شدن است. او به نقش ویژه دولت در این حوزه تاکید و بیان کرد: دولت باید زمین بازی خوب و استانداردی طراحی کند اما از انحصارگری خودداری کند.

مریم تاج‌آبادی ابراهیمی عضو کمیسیون سلامت اتاق بازرگانی تهران نیز عنوان کرد: یکی از کارهایی که می‌توان در اتاق بازارگانی به کمک خود شرکت‌ها انجام داد بنچ مارک کردن است. یعنی ما معمولا در گفتگو مشکل را بیان می کنیم اما راه حل را ارائه نمی دهیم. ما باید بتوانیم این‌ها را در کنار هم ارائه دهیم تا به ادبیات مشترکی برسیم.

 

منبع اکو ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا