ارز دیجیتال

سریع القلم در پنل اتاق ایران درباره فاوا

صنعت فاوا -فناوری اطلاعات و ارتباطات- نقشی حیاتی در اقتصاد جهانی ایفا می‌کند. این صنعت به مشاغل کمک می‌کند تا کارآمدتر عمل کنند، به مردم امکان می‌دهد با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و به اطلاعات گسترده‌ای دسترسی داشته باشند و فرصت‌های جدیدی برای آموزش، سرگرمی و تجارت ایجاد می‌کند.

اتاق ایران باتوجه به همین اهمیت یک پنل تخصصی با حضور چهره‌های متعددی برگزار کرد از جمله پیام باقری -نایب رییس اتاق ایران-، اسماعیل ثنای -عضو هیئت رییسه اتحادیه مپنا-، فرزین فردیس -عضو هیئت رییسه اتاق تهران-، محمود سریع‌القلم -پژوهشگر حوزه توسعه و اقتصاد سیاسی-، حسین سلاح‌ورزی -رییس سازمان ملی کارآفرینی ایران-، نصرالله جهانگرد، مسئول هیات مذاکرات ایران در اجلاس جهانی wsis.

این پنل چالش‌ها و فرصت‌های این صنعت را مورد بررسی قرار داد. لازم به ذکر است که این نشست بی‌ارتباط با روی کار آمدن دولت جدید نیز نبود و بخشی از هدف آن کمک به دولت جدید برای ریل‌گذاری در صنایع مختلف بود.

نکته حائز اهمیت در این نشست این بود که فاوا بر روی بال بخش خصوصی به پرواز در‌می‌آید و دولت اگر قیچی این بال‌ها نشود هم کمک بزرگی به این صنعت کرده است! البته این به آن معنا نیست که دولت نمی‌تواند به سفر بهتر فاوا در آسمان بازار جهانی کمک کند.

 

منبع اکو ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا