فرهنگ و هنر

رونمایی از کتاب اجتماعی یک آهنگساز

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بهنام خدارحمی، آهنگساز با انتشار کتابی تحت عنوان «آدم نما» به عرصه کتاب بازگشت که پیش از این نیز چندین کتاب با عناوین و مضامین مختلف تالیف و منتشر کرده است.

همزمان با انتشار این کتاب آیین رونمایی و جشن امضای آن با حضور موزیسین های پیشکسوت و دوستان و علاقه مندان در دفتر انجمن صنفی موسیقی ایران برگزار شد.
در این مراسم که روز دوشنبه یازدهم تیرماه در محل انجمن صنفی موسیقی ایران صورت گرفت، کتاب «آدم نما» با امضای مولف تقدیم حضار شد.
خدارحمی با رویکردی حمایتی، پنجاه درصد تخفیف برای اعضای انجمن صنفی موسیقی و همچنین اعضای خانه موسیقی قائل شده است.
در بخشی از این رونمایی محمد اطیابی رئیس هیت مدیره انجمن صنفی موسیقی یادآور شد: حافظ که به تعبیری سخنگوی ضمیر ناخودآگاه ما ایرانی هاست، زیرکانه و رندانه در مطلع غزلی اینگونه می سراید: «نقدها را بود آیا که عیاری گیرند/ تا همه صومعه داران پی کاری گیرند» بواقع ارزش ‌ و معنای این سخن را این روزها بیشتر می توان درک کرد. این روزها که به مدد رسانه های جهانشمول اجتماعی،صاحبان نظر و صاحب هنران، بیشتر شده اند!!!!
هر انسانی، برای برجسته گشتن در یک حوزه، بایستی خون دلها بخورد و خاک صحنه را بر پیشانی بساید. مگر می توان انکارکننده ی زحمات بزرگان« در هر حوزه ای» بود و اینگونه از ابتذال صاحب نظر شدن غمین نبود؟
حافظ به درستی میگفت که عروج به فلک سروری به دشواری است، باید امن و آسایش را بلا دانست و رهروی جهانسوز بود.
به هر روی، این روزها که در دست هر انسانی رسانه ای هست، تشخیص خوب از بد، سره و ناسره و طلا و مطلا کمی دشوار گشته است. اما امید در دل ما را بر آن می دارد که به صاحبان هنرو علم و نبوغ واقعی احترام بگذاریم و با در صدر نشاندن آنان عرصه را بر مدعیان دروغین ببندیم.

این ملاحظات، بهانه ای گشت برای معرفی داستان متفاوتی با عنوان «آدم نما» به قلم بهنام خدارحمی.
کتابی که با تمثیل و کنایه، سعی دارد بخشی از این واقعیت های اجتماعی را نمایش دهد.
«آدم نما» توسط انتشارات تاو منتشر شده و هم اکنون در کلیه کتابفروشی های معتبر کشور در دسترس علاقه مندان است.

۵۷۵۷

خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا