علم و فناوری

«جف بزوس» می‌خواهد ۵ میلیارد دلار از سهام آمازون را بفروشد


«جف بزوس» می‌خواهد ۵ میلیارد دلار از سهام آمازون را بفروشد


با این وجود، بزوس همچنان مالک بخش قابل‌توجهی از سهام شرکت است و تقریباً 912 میلیون سهم (8.8 درصد) را در اختیار خواهد داشت.به گزارش تجارت‌نیوز، «جف بزوس»، بنیانگذار آمازون، در اقدامی که با رکوردشکنی قیمت سهام این شرکت همزمان شده است، قصد دارد تا 25 میلیون سهم خود در غول تجارت الکترونیک را به ارزش تقریبی 5 میلیارد دلار بفروشد. بزوس در فوریه امسال نیز در طول دو هفته 8.5 میلیارد دلار از سهام خود در آمازون را فروخته بود.

طبق گزارش‌های منتشرشده در این رابطه، بزوس با وجود فروش 25 میلیون از سهام خود نیز همچنان مالک بخش قابل‌توجهی از سهام شرکت است و تقریباً 912 میلیون سهم (8.8 درصد) را در اختیار خواهد داشت.

قیمت سهام آمازون در روز سه‌شنبه به بالاترین سطح خود در تاریخ، یعنی 200 دلار رسید که دلیل اصلی آن خوش‌بینی نسبت به پتانسیل فناوری هوش مصنوعی و تأثیر آن بر تجارت رایانش ابری این شرکت بوده است. فقط در سال جاری، سهام آمازون 32 درصد افزایش یافته است.

نقل مکان اخیر بزوس از سیاتل به میامی نیز بحث‌های مربوط به مالیات را به‌همراه داشته است. در حالی که در ایالت واشنگتن او باید 7 درصد مالیات پرداخت کند، اما فلوریدا چنین مالیاتی ندارد و این امر به‌طور بالقوه باعث می‌شود تا بنیانگذار آمازون بتواند صدها میلیون دلار ذخیره کند.

بزوس که در حال حاضر با دارایی 221.6 میلیارد دلاری خود دومین فرد ثروتمند جهان است، علاوه بر آمازون در شرکت‌های دیگری از جمله «بلو اوریجین» (Blue Origin) و واشنگتن‌‌پست نیز سرمایه‌گذاری تجاری می‌کند.

منبع تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا