علم و فناوری

اپل به کاربران آیفون هشدار داد


اپل به کاربران آیفون هشدار داد


اپل در اوایل سال جاری نیز از حمله جاسوسی به کاربران آیفون در 92 کشور جهان خبر داده بود.به گزارش تجارت‌نیوز، اپل به مشتریان آیفون 98 کشور جهان اطلاع داده که ممکن است مورد حمله نرم‌افزارهای جاسوسی یا همان جاسوس‌افزارها قرار گرفته باشند. کوپرتینویی‌ها در اوایل سال جاری نیز از حمله جاسوسی به کاربران آیفون در 92 کشور جهان خبر داده بودند.

هویت مهاجمان یا کشورهایی که هشدار برای آن‌ها ارسال شده، هنوز مشخص نیست. براساس گزارش تک‌کرانچ، اپل در هشدار خود برای مشتریان آسیب‌دیده نوشته است:

«اپل متوجه شده که شما هدف حمله جاسوس‌افزارها قرار گرفته‌اید که سعی دارد از راه دور آیفون مرتبط با اپل آی‌دی شما را به خطر بیندازد. احتمالاً به‌خاطر فردی که هستید یا کاری که انجام می‌دهید مورد هدف این حمله قرار گرفته‌اید. هرچند در هنگام شناسایی چنین حملاتی هرگز نمی‌توان به اطمینان مطلق رسید، اما اپل به این هشدار اعتماد زیادی دارد. لطفاً آن را جدی بگیرید.»

حمله جاسوس‌افزارها به کاربران آیفون

طبق اظهارات ثبت‌شده در شبکه‌های اجتماعی، کاربران هندی ازجمله کسانی هستند که هشدار اپل را دریافت کرده‌اند. در ماه اکتبر، اپل برای چندین روزنامه‌نگار و سیاستمدار این کشور هشدارهایی را ارسال کرد. گروه مدافع حقوق بشر عفو بین‌الملل پس از آن اعلام کرد که در گوشی آیفون برخی روزنامه‌نگاران برجسته هندی، جاسوس‌افزار Pegasus مشاهده شده است.

اپل همچنین در هشدار خود برای کاربران آسیب‌دیده می‌گوید که روش‌های شناسایی این تهدیدها بسیار حساس هستند و افشای جزئیات مربوط به آن‌ها می‌تواند باعث‌ شود تا هکرها از شناسایی‌شدن در آینده فرار کنند.

علاوه‌براین، اپل از سال گذشته این حوادث را با اصطلاح «حملات نرم‌افزارهای جاسوسی مزدور» توصیف می‌کند، درحالی‌که قبلاً از آن‌ها به‌عنوان «حملات تحت حمایت دولت» یاد می‌کرد.

منبع تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا